www.nedaedanesh.ir

لوگو آموزشگاه ندای دانش

021-77951352

021-77951357

حل مشکل ثبت نام داوطلبان دانشگاه آزاد سال 1397

حل مشکل داوطلبان دانشگاه آزاد بر مبنای عدالت

 

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به داوطلبان اطمینان خاطر می‌دهم که تلاش می‌کنیم بر مبنای عدالت مشکل را حل کنیم .

امیررضا شاهانی در مصاحبه با روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش درخصوص مشکل ایجاد شده برای برخی از داوطلبان که اسامی آن‌ها در روز‌های گذشته به عنوان پذیرفته شده در این دانشگاه اعلام شد، اما هنگام مراجعه به واحد‌های محل قبولی از آن‌ها نام نویسی به عمل نیامد، گفت:​ براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش، امسال تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت و با توجه به این موضوع ما ضریب افت را بزرگ‌تر از سال‌های گذشته انتخاب کردیم، برای اینکه بتوانیم ظرفیت‌ها را تکمیل کنیم.

وی گفت:​ ضریب افت بر این اساس است که داوطلبانی در این دانشگاه انتخاب رشته می‌کنند، اما به علت قبولی در دانشگاه‌های دولتی، در این دانشگاه‌ها ثبت نام می‌کنند و بخشی از ظرفیت ما خالی می‌ماند .

شاهانی افزود: در سال‌های گذشته به علت آنکه تکمیل ظرفیت داشتیم، پس از اعلام نتایج، داوطلبان مجدداً​ انتخاب رشته می‌کردند و ما نتایج را پردازش و اعلام می‌کردیم و پس از دو یا سه مرحله ظرفیت رشته‌های گروه پزشکی نیز تکمیل می‌شد.

وی گفت:​ امسال به علت آنکه تکمیل ظرفیت را نمی‌توانستیم داشته باشیم، ضریب افت را بزرگ‌تر گرفتیم، اما بعد از ثبت نام داوطلبان، بخش قابل توجهی از ظرفیت‌ها خالی ماند .

شاهانی افزود: با توجه به این موضوع با رئیس سازمان سنجش هماهنگی کردیم و فهرستی از افرادی که در دانشگاه‌های دولتی قبول شدند، دریافت کردیم و بر مبنای آن چهارشنبه ۱۱ مهر فهرست افراد ذخیره دانشگاه آزاد را منحصراً​ در زیر گروه پزشکی و دامپزشکی روی وب سایت اعلام کردیم وروی سامانه احراز هویت سند پذیرش هم در همین تاریخ قرارگرفت که پس از آن واحد ها می توانستند نسبت به تحویل فرم شماره 15به داوطلبان جهت اعلام آمادگی ثبت نام اقدام نمایند.

وی ادامه داد: پس از آن جهت اعلام نتیجه واحدهای علوم پزشکی آمار را استخراج نموده و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند، تعداد پذیرفته شده ها را در سایت واحد طبق دستورالعملی که به واحدها ابلاغ شد قراردهند. مطابق این دستورالعمل واحد ها می بایست بر مبنای ردیف ذخیره و ظرفیت باقیمانده از داوطلبان نام نویسی و اعلام نمایند.

شاهانی افزود: بر این اساس در مصاحبه بنده و همچنین اطلاعیه‌های دانشگاه اعلام شد که این فهرست ذخیره است و هیچ حقی برای افراد ایجاد نمی‌کند و تا آنجاکه ظرفیت باقیمانده اجازه دهد ثبت نام می‌کنیم .

 

وی گفت:​ علت آنکه حداکثر تا ۳ ذخیره اعلام کردیم می‌خواستیم که شانس بیشتری برای قبولی داوطلب فراهم شود و همچنین ظرفیت‌ها نیز تکمیل شود.

وی گفت:​ یک تلقی نادرستی در برخی واحد‌های دانشگاه اتفاق افتاد که می‌توانند ثبت نام کنند و بر این اساس برای تعداد محدودی از داوطلبان مشکل ایجاد شد.

شاهانی افزود: برای اینکه مشکل این افراد حل شود تلاش داریم آمار را از واحد‌های مختلف جمع آوری و بررسی کنیم که چگونه می‌توان مشکل این افراد را براساس رعایت عدالت حل کرد، بدین گونه که افرادی که نمره بالاتری دارند پذیرفته شوند .

وی گفت:​ از طرف دیگر درحال رایزنی برای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی هستیم و این اقدام تا آماده شدن آمار و جمع آوری آن‌ها ممکن است زمان بر باشد.

شاهانی در پاسخ به پرسشی افزود: افرادی که اعلام می‌کنند که برای نام نویسی از محل تحصیل انصراف داده اند، برای این افراد نیز اگر بخواهند می‌توانیم آن‌ها را به محل تحصیل شان بازگردانیم و یا دانشجوی دانشگاه آزاد شوند.

وی گفت:​ در اسرع وقت برای حل مشکل این افراد تلاش خواهیم کرد، اما این کار زمان بر است .

 

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با تلفن ثابت تهران با شماره 9092305882 تماس حاصل نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا