اخبار مرتبط با کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسریزمان بندی آزمون هاکنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری 99

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99

قابل توجه متقاضیان ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 99 برای پذیرش در رشته های با آزمون در دوره های روزانه،نوبت دوم(شبانه)،نیمه حضوری،مجازی،پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ،دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و هم چنین رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت نام از روز چهارشنبه 16/11/98 شروع میشود  و در روز پنج شنبه  24/11/98  پایان می یابد.

دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه تکمیلی ثبت نام در کنکور سراسری 99 همزمان با شروع ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد .

 

کنکور سراسری 99در تاریخ های 12 و 13 تیرماه سال 99 برگزار میگردد.

ثبت نام رشته های با آزمون کنکورسراسری 99

شروع ثبت نام = 98/11/16

پایان ثبت نام = 98/11/24

 

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی99)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای رشته هایی که پذیرش آن ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی یعنی (بدون آزمون)در روز سه شنبه 8 بهمن 98 در پایگاه اطلاع رسانی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

شروع ثبت نام رشته های بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی )سال 99 از تاریخ 20/12/98 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شروع میشود و تا روز دوشنبه 31 شهریور ماه سال 99 اتمام می یابد.

 

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون ( صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی )

شروع ثبت نام  =98/12/20

پایان ثبت نام  =99/6/31

 

 

داوطلبانی که صرفاً تمایل به پذیرش در رشته‌های صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) را دارند نیازی به ثبت‌نام و شرکت در کنکور سراسری سال 99 نخواهند داشت.

 

نحوه ثبت نام رشته های بدون آزمون(صرفاً با سوابق تحصیلی)سال 99

 

اولین نکته در رابطه با رشته های بدون آزمون این است که ملاک پذیرش دانشجو در این رشته ها بر اساس معدل کتبی دیپلم و یا معدل کل می باشد .

کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی و یا کل

دیپلم طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنما) در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی  ثبت نام  نمایند و می توانند حداکثر 100 کدرشته محل انتخاب نمایند.

 

ضمناً داوطلبان لازم است برای اطلاع از فهرست کدرشته محل های مربوط به پذیرش در رشته های تحصیلی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه نمایند.

 

مدارک لازم و مراحل ثبت نام اینترنتی رشته های بدون آزمون(صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی):

داوطلب متقاضی شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

1- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.

2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن.

3- پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان با کارتهای بانکی عضو شتاب.

4- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.

5- ثبت نام وانتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (98/12/20 لغایت 99/06/31).

 

تذکرات لازم برای ثبت نام رشته های بدون آزمون:

1- اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 99/6/31 دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 99/6/31 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

2-دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3-نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلم های نظام آموزشی 3-3-6، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همچنین دیپلم های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند) بایستی معدل کل و یا معدل کتبی خود را (طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنما) بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می گردد.

داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6 که هنوز موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده اند،چه کنند؟

می بایست پس از دریافت مدرک دیپلم و مشخص شدن معدل کتبی خود حداکثر تا تاریخ 31/6/99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در پذیرش دوره مذکور اقدام نمایند.

تبصره2داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، بایستی معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.

نکته مهم: داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی از کلیه گروههای تحصیلی و رشته های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (گروه های تحصیلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی) نسبت به انتخاب کدرشته های مورد علاقه خود در یک فرم انتخاب رشته اقدام و آن ها را بر اساس علاقه در اولویت های مورد نظر در تقاضانامه مذکور درج نمایند. بدیهی است نحوه گزینش آنان با توجه به نوع مدرک دیپلم و همچنین رشته انتخابی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنما صورت خواهد پذیرفت.


مدرسه کنکور ندای دانش
مدرسه کنکور ندای دانشnedaedanesh.ir

کلاس های کنکور آموزشگاه ندای دانش

برگزاری کلاس های کنکور گروه ریاضی ،تجربی،انسانی و هنر

کلاس های نیمه گروهی 8-10 نفره

اساتید مجرب و مسلط به کنکور در تهران

مشاوره و برنامه ریزی فردی توسط مهندس محمودی

مراجعه به آموزشگاه ندای دانش :تهران،نارمک،ضلع شرق میدان هفت حوض،کوچه فاطمه الزهرا(س)،پلاک11

تلفن تماس آموزشگاه ندای دانش :77951352-77943704-77951345-77951357

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا