www.nedaedanesh.ir

لوگو آموزشگاه ندای دانش

021-77951352

021-77951357

انتخاب‌رشته و ثبت نام براساس سوابق تحصیلی-بهمن 1402

انتخاب‌رشته و ثبت نام براساس سوابق تحصیلی-بهمن 1402

در سال‌های اخیر برای ورود به دانشگاه‌ نیاز نیست حتما در کنکور سراسری شرکت کنید بلکه می‌توانید از طریق اطلاعه‌هایی که سازمان سنجش در خصوص پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی منتشر می‌کند و با مطالعه شرایط مربوط به آن انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی انجام دهید در واقع جهت انتخاب رشته بدون کنکور نیز باید یکسری نکات را در نظر داشته باشید و حتما قبل از انتخاب رشته، با یک مشاور کاربلد در ارتباط باشید.

همچنین بعضی از دانشگاه‌ها برای ورودی مهر نیز دانشجو می‌پذیرند و هر سال برای ثبت نام نیمه دوم سال، چند روز جهت انتخاب رشته تمدید می‌شود. اصولا زمان ثبت نام نیمه بهمن هر ساله از اواخر آذر ماه آغاز می‌شود.

انتخاب‌رشته و ثبت نام براساس سوابق تحصیلی-بهمن 1402
انتخاب‌رشته و ثبت نام براساس سوابق تحصیلی-بهمن 1402

ثبت‌نام و انتخاب‌رشته از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از روز سه‌شنبه به تاریخ 1402/11/03 آغاز و تا روز یکشنبه به تاریخ 1402/11/08 ادامه خواهد داشت.

متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط برای ثبت‌نام، در روزهای فوق به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرسwww.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب‌رشته (حداکثر 150 کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.
متقاضیان کدرشته‌محل‌های پذیرش با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنند.

مراحل انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی:

برای  انتخاب رشته بر اساس سابقه تحصیلی، لازم است در زمان تعیین شده به سایت سنجش مراجعه کنید و ثبت نام خود را انجام دهید.

1- مراجعه به سایت sanjesh.org

2-ابتدا تمامی داوطلبان باید کارت ثبت نام خریداری کرده با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی فوق برای تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته.

خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ 1/300/000(یک میلیون و سیصد هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان.
تذکر: با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، مبلغ 30000 (سی هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

3- دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور و انتخاب کد رشته های محل مورد نظر با توجه به دفترچه ای که دارید، کد رشته‌های انتخابی خود را انتخاب کرده و در فرم ثبت نام وارد کنید.

دانلود فایل:دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1402

4-تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و تکمیل فرم ثبت نام

5- وارد کردن کد رشته‌های محل منتخب و اولویت بندی

6- در آخر، دریافت شماره پرونده و کد رهگیری باید انجام شود که این مرحله اتمام کار است.

شرایط اختصاصی ثبت نام انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

1-اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 1402/11/30، داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا داشتن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و کاردانی‌پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان الزامی است.


2-دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب‌ رشته برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.


3-نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل)، صورت خواهد گرفت؛ لذا لازم است متقاضیان دیپلمه‌های نظام آموزشی 3-3-6 ، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان معدل کتبی دیپلم و همچنین دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی دارند معدل کل دیپلم خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نمایند.

 متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت‌نامی، از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می‌شود. 
تذکر: متقاضیان دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی دارند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، لازم است معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام درج نمایند.


4-اگر داوطلب در رشته‌های تحصیلی صرفاً با سوابق تحصیلی و یا رشته‌محل‌های با آزمون سراسری سال 1402 پذیرفته شده است، در صورت تمایل می‌تواند در این مرحله از پذیرش شرکت کند. امّا در صورت قبولی در این مرحله، قبولی قبلی ایشان لغو و تنها می‌تواند در رشته قبولی جدید ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شود. 

تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۱۴۰۳ دانشگاه آزاد

همچنین پیرو اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور پرتال خبری دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.sanjesh.iau.ir در اطلاعیه ای خبر از پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته از روز سه شنبه 3 بهمن تا یکشنبه 8 بهمن داد. فرآیند انتخاب رشته با سوابق بهمن ماه 1403 در سایت azmoon.org انجام خواهد شد.

خدمات مجموعه ندای دانش

برگزاری کلاس های خصوصی تک نفره
کلاس های کنکور نیمه گروهی 10 الی 15 نفری
مشاوره و برنامه ریزی درسی
پانسیون مطالعاتی دخترانه VIP
آزمون جامع حضوری و آزمون های انلاین
برترین و مجرب ترین اساتید کنکور تهران
نظارت و پشتیبانی تحصیلی
کلاس تقویتی ویژه امتحان نهایی پایه دوازدهم
تدریس تمامی دروس عمومی و تخصصی
شهریه کلاس گروهی به صورت اقساط
موسسه ندای دانش با 20 سال سابقه درخشان در امر آموزش با مدیریت مهندس حمید محمودی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا