اخبار مرتبط با کاردانی به کارشناسیبدون کنکور کاردانی به کارشناسیکاردانی به کارشناسی

مدارک و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 98

مدارک و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 98

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشـته‌های تحصیلی متمرکز و ‌معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت ‌پذیرش رشته تحصیلی نیمه‌متمرکز فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398

دریافت کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته (با آزمون و بدون آزمون) سال 98

به اطلاع کلیه داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 ثبت‌نام و شرکت نموده‌اند می‌رساند که اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی پذیرش با آزمون و همچنین رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی آزمون مذکور که گزینش ‌آنها به‌روش ‌متمرکز صورت‌ گرفته ‌است، به همراه فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش رشته تحصیلی نیمه‌متمرکز فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

لذا کلیه پذیرفته‌شدگان نهایی برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، تاریخ ثبت‌نام و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ضرورت دارد به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند.

بدیهی است درصورتی که دانشگاه یا مؤسسه‌ای، در پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی خود برنامه زمانی برای ثبت‌نام درج ننموده باشد، پذیرفته‌شدگان این قبیل مؤسسات لازم است در یکی از روزهای یکشنبه مورخ 98/06/24 و یا دوشنبه مورخ 98/06/25  برای ثبت‌نام به محل قبولی خود مراجعه نمایند.

پذیرفته‌ شدگان دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و کشاورزی تحت پوشش دانشگاه فنی و حرفه‌ای لازم است برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط ثبت‌نام به وب‌سایت سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به نشانی www.tvu.ac.ir  و یا به سایت دانشکده یا آموزشکده محل قبولی خود مراجعه نمایند.

لازم به‌ذکر است داوطلبانی که اسامی آنان در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌ تحصیلی نیمه‌متمرکز فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی اعلام گردیده‌، لازم است مطابق بند “ج” مندرج در این اطلاعیه برای انجام مصاحبه اقدام نمایند.

الف– نحوه گزینش نهایی:   

 – در گزینش نهایی هر یک از کد‌رشته‌محل‌ها، با توجه به تصویب «قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (1400-1396)» در تاریخ 95/12/14 توسط مجلس شورای اسلامی، ماده 90 این  قانون علاوه بر ماده 70 «قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران» و اصلاحیه بعدی آن در ماده 47 «قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)» در این آزمون اجرا و گزینش داوطلبان براساس این قوانین به شرح زیر صورت می‌گیرد:

بیست و پنج درصد (25%) ظرفیت هر کدرشته محل به «همسر و فرزندان ‌شهدا و مفقودالاثر »، «آزادگان‌ و همسر و فرزندان‌ آنان»، «جانبازان 25% و بالاتر و همسر و فرزندان» آنان اختصاص دارد.

پنج درصد (5%) ظرفیت هر کدرشته محل نیز به «جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه» اختصاص دارد.

تذکر: طبق تبصره بند الف ماده 90 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که سهمیه 25 درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود، خالی مانده آن، ابتدا به مشمولین سهمیه 5 درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، باقیمانده آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می‌یابد.

* تذکر مهم: براساس قوانین مذکور حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت 25 درصدی و یا 5 درصدی) 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل و حدنصاب نمره رزمندگان 75% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل می‌باشد.

ب- مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام

ردیف مدارک توضیحات
1 اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن
2 اصل کارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن
3 شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهیه شده درسال جاری
4 مدرک‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه(برای برادران) مطابق با ‌یکی از کدهای مندرج در صفحه 5 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون که در همین دستورالعمل نیز برای یادآوری درج شده است.
5 اصل حکم مرخصی سالانه برای کارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع تحصیل در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی تمام وقت است، لذا کارمندان دولت در صورتی میتوانند به تحصیل بپردازند که اصل موافقتنامه رسمی و بدون قید و شرط وزارتخانه یا سازمان متبوع خود را مبنی بر شرکت در همه کلاسها، آزمایشگاهها، کارآموزیها و فعالیتهای دیگر دوران تحصیل به همراه مدارک ثبتنام به مؤسسه آموزش عالی محل قبولی عرضه کنند.
6 اصل یا گواهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم) – برای‌ آن‌دسته‌ از پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ ارائه‌ اصل یا گواهی مدرک‌ کاردانی امکان‌پذیر نباشد، لازم است اصل گواهی تأیید شده ‌توسط ‌دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک کاردانی با محتوای فرم شماره 7 پیوست را ارائه نمایند که درآن قید شده باشد «اشتغال به تحصیل نامبرده مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ویا شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد». در صورتی که فرد پذیرفته‌شده در آزمون، تا تاریخ مقرر فارغ‌التحصیل نشده باشد، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی خواهد شد.

– طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه که دوره سطح یک را طبق برنامه تعیین شده در مصوبه جلسه 368 مورخ 74/11/03 شورای عالی انقلاب گذرانده‌اند، از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی دانشگاه‌ها برخوردار بوده و براساس مصوبه 568 مورخ 83/07/28 شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجاز به شرکت در این آزمون برای انتخاب تمامی رشته‌های گروه آموزشی علوم انسانی بوده‌اند و پس از قبولی با ارائه گواهی اتمام دوره سطح یک مورد تأیید حوزه علمیه، می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

تذکر: با توجه به مفاد بند 17 ماده 2 آیین‌نامه آموزشی مصوب جلسه 859 مورخ 93/12/16 شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شرط شرکت در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته غیر پزشکی داشتن مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته) می‌باشد. بنابر این دانشجویان دوره‌های بالاتر از کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر از کاردانی پیوسته و ناپیوسته، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون نبوده‌اند.

7 اصل ‌حکم ‌استخدامی و یا گواهی کارمندان رسمی و یا پیمانی وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی پذیرفته‌شدگان دوره‌های نوبت دوم (شبانه) با استفاده از سهمیه کارمندی  کارمندان مشمول مقررات سازمان اداری و استخدامی کشور
8 ارائه ‌اصل‌ گواهینامه انجام خدمات قانونی مقرر(طرح لایحه نیروی انسانی) یا گواهی معافیت از آن – ‌پذیرفته‌شدگان دارای مدرک کاردانی گروه آموزشی پزشکی- پایان ‌طرح‌ نیروی ‌انسانی‌ آنان تا تاریخ 98/06/31 و یا 98/11/30 باشد یا گواهی معافیت از خدمت لایحه طرح.

– فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کاردانی‌ گروه‌ آموزشی‌ پزشکی‌ که‌ در حال‌ انجام‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ می‌‌باشند و تاریخ‌ پایان‌ طرح‌ آنها بعد از 98/06/31 و یا 98/11/30 می‌باشد، مجاز به‌ انتخاب‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ نیمسال‌ اول‌ (پذیرش برای مهرماه 1398) و نیمسال دوم (پذیرش برای بهمن‌ماه 1398) بوده‌اند، بدیهی‌ است در صورت‌ موفقیت،‌ لازم‌ است‌ ضمن‌ تسویه‌ حساب‌ کامل‌ از محل‌ خدمت، گواهی‌ مربوط را به‌همراه‌ سایر مدارک‌ ثبت‌‌نامی‌ خود به‌ مؤسسه‌ آموزش‌ عالی‌ ذی‌ربط ارائه‌ نمایند. این‌دسته‌ از داوطلبان‌ باید باقیمانده‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ خود را پس‌ از پایان‌ دوره‌ کارشناسی‌ ناپیوسته‌ انجام‌ دهند.

– کاردانهای‌ شاغل‌ و نیز کاردانهای‌ متعهد خدمت‌ رشته‌های‌ بهداشت‌ محیط، بهداشت خانواده و مبارزه با بیماریها  در صورت‌ پذیرفته‌ شدن‌ در آزمون‌ کارشناسی ناپیوسته‌ تنها پس‌ از ارائه‌ موافقتنامه از سازمان‌ متبوع‌ مجاز به‌ ثبتنام‌ و ادامه‌ تحصیل‌ خواهند بود.

9 ارائه ‌اصل‌ گواهینامه حد‌اقل یک سال سابقه کار به صورت رسمی، پیمانی و یا قراردادی کاردان‌های مامایی شاغل در طرح پزشک خانواده استان‌ها که با استفاده از سهمیه موضوع مصوبه شصت و پنجمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی مورخ 95/12/14 (سهمیه 40 درصد ظرفیت پذیرش دوره‌های روزانه و نوبت دوم «شبانه» رشته محل‌های کارشناسی ناپیوسته مامایی هر استان) پذیرفته‌شده اند، لازم است گواهینامه حد‌اقل یک سال سابقه کار به صورت رسمی، پیمانی و یا قراردادی را از محل اشتغال خود اخذ و به هنگام ثبت‌نام در رشته قبولی، ‌اصل‌ آن را به دانشگاه یا دانشکده محل قبولی خود ارائه و نسبت به سپردن تعهد خدمت در طرح پزشک خانواده با محتوای فرم شماره 8 در همان استان محل خدمت به مدت سه برابر طول مدت تحصیل اقدام نمایند.

توجه: دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی محل قبولی کاردان‌های مامایی پذیرفته شده با سهمیه 40 درصد فوق، لازم است در موارد ذیل (حتی یک مورد) از ثبت‌نام آنان خودداری نموده و اسامی و مشخصات این‌دسته از پذیرفته شدگان را بلافاصله پس از پایان برنامه زمانی ثبت‌نام، به این سازمان اعلام نماید.

1- مغایرت استان محل قبولی داوطلب با استان محل اشتغال وی در طرح پزشک خانواده.

2- عدم ارائه گواهینامه حد‌اقل یک سال سابقه کار به صورت رسمی، پیمانی و یا قراردادی از محل اشتغال.

10 موافقتنامه‌ رسمی‌ از محل‌ خدمت‌ مبنی‌ بر عدم‌ همزمانی‌ و تداخل‌ ادامه‌ تحصیل با ادامه‌ خدمت‌ طرح نیروی انسانی فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کاردانی‌ گروه‌ آموزشی‌ پزشکی‌ که‌ مشغول‌ انجام‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ می‌باشند، در صورت‌ قبولی در رشته‌های تحصیلی دوره نوبت دوم (شبانه)، با ارائه‌ موافقتنامه‌ رسمی‌ از بالاترین‌ مقام‌ مسؤول‌ محل‌ خدمت‌ خود مبنی‌ بر عدم‌ همزمانی‌ و تداخل‌ ادامه‌ تحصیل‌ با ادامه‌ خدمت‌ آنان، نیازی‌ به‌ ترخیص‌ از خدمت‌ ندارند و می‌توانند همزمان‌ با تحصیل‌ به‌ انجام‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ بپردازند.
11 مجوز ادامه تحصیل و یا تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی براساس ماده 10 دستورالعمل بازپرداخت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آن‌دسته از فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که از مزایای صندوق بهره‌مند شده‌اند، درصورت قبولی در آزمون، لازم است برای ثبت‌نام از صندوق رفاه مجوز ادامه تحصیل یا تسویه حساب دریافت نمایند و تأییدیه مربوط را هنگام ثبت‌نام به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.
12 تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس‌ مفاد ماده‌ 7 دستورالعمل‌ شماره‌ 31902 مورخ‌ 64/05/28 صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فناوری‌، آن‌دسته‌ از فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کاردانی‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ غیرپزشکی‌ که‌ از مزایای‌ صندوق‌ مذکور بهره‌مند شده‌اند، در صورت‌ قبولی در آزمون‌ پذیرش ‌دانشجو از دوره‌ کاردانی‌ به‌ دوره‌ کارشناسی‌ ناپیوسته‌ سال‌ 1398، لازم است با صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ تسویه‌ حساب‌ نموده‌ و تأییدیه مربوط را در زمان‌ ثبت‌‌نام‌، به‌ دانشگاه‌ یا مؤسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ خود ارائه‌ نمایند.
13 حکم کارگزینی و فرم موافقتنامه کتبی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت شاغلان رسمی یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل آنان پذیرفته‌شدگان کد رشته‌محل‌های ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی وزارت آموزش و پرورش برای ارائه حکم کارگزینی و فرم موافقتنامه کتبی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت به پردیس آموزشی محل قبولی لازم است براساس شرایط و ضوابط مندرج در صفحات 10 و 11 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 اقدام نمایند.

1- دارا بودن حکم کارگزینی مبنی ‌بر استخدام رسمی یا پیمانی در زمان ثبت‌نام در آزمون (مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش).

تبصره 1- تاریخ صدور حکم استخدام رسمی و یا پیمانی داوطلبان باید قبل از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام در آزمون باشد، در غیر این‌صورت مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و درصورت انتخاب  و پذیرفته شدن، قبولی آنان “لغو” می‌گردد.

تبصره 2- معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نیروهای قراردادی و … که فاقد حکم کارگزینی رسمی و یا پیمانی باشند، مجاز به انتخاب رشته نبوده‌اند و در صورت انتخاب و پذیرفته شدن، قبولی آنان «لغو» می‌گردد.

2- دارا بودن فرم «موافقت با ادامه تحصیل کارکنان» (رسمی یا پیمانی) از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود براساس شرایط مندرج در فرم موافقت با ادامه تحصیل کارکنان و رعایت مفاد دستورالعمل شماره 710/11 مورخ 94/06/17 معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش.

تبصره 1- فرم «موافقت با ادامه تحصیل کارکنان» با رعایت بند 13 مصوبه جلسه 171 مورخ 93/12/02 شورای عالی اداری کشور(شماره ابلاغی 206/172556 مورخ 93/12/26) و بخشنامه شماره 170061 مورخ 93/12/24 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر اینکه کارمندان دولت در طول خدمت خود، صرفاً می‌توانند از مزایای اداری و استخدامی یک مقطع بالاتر از مقطع تحصیلی زمان استخدام برخوردار ‌شوند، صادر خواهد شد.

تبصره 2- عدم ارائه فرم «موافقت با ادامه تحصیل کارکنان» توسط محل خدمت به منزله نداشتن شرایط ثبت‌نام در آزمون است. لذا در صورتی که داوطلب بدون داشتن موافقتنامه کتبی («فرم موافقت با ادامه تحصیل کارکنان») انتخاب رشته نموده و پذیرفته شود، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی خواهد شد.

تبصره 3- فرم «موافقت با ادامه تحصیل کارکنان» برای فرهنگیان (رسمی ـ پیمانی) دارای مدرک کاردانی که متقاضی تحصیل در رشته امتحانی آموزش راهنمایی و مشاوره می‌باشند، در صورتی صادر خواهد شد که داوطلب دارای مدرک تحصیلی مقطع کاردانی راهنمایی و مشاوره بوده و در سال تحصیلی 98-1397 با ابلاغ مشاور در آموزش و پرورش فعالیت داشته‌ باشد. صدور فرم موافقت و تحصیل سایر افراد در رشته امتحانی آموزش راهنمایی و مشاوره امکان‌پذیر نبوده و حتی در صورت موافقت محل خدمت، از ثبت‌نام و تحصیل آنان در دانشگاه جلوگیری شود.

تبصره 4- صدور فرم«موافقت با ادامه تحصیل کارکنان» توسط محل خدمت، به شرطی امکان‌پذیر خواهد بود که با رعایت شرایط و ضوابط مربوط بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل، اعمال مدرک در حکم کارگزینی، منع قانونی نداشته باشد.

تبصره 5- نیروهای خدماتی و اداری که دارای حکم کارگزینی رسمی و پیمانی می‌باشند، به شرطی مجاز به انتخاب کدرشته‌محل‌های دانشگاه فرهنگیان بوده‌اند که اداره کل آموزش و پرورش استان محل خدمت، قبل از شرکت در آزمون، با تغییر رشته شغلی آنان از خدماتی و یا اداری به مشاغل آموزشی موافقت و براساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان، فرم موافقت با ادامه تحصیل را صادر نموده باشد. در غیر این‌صورت، ثبت‌نام در آزمون و قبولی در کدرشته‌محل‌های ویژه فرهنگیان برای این افراد «کان لم یکن» تلقی می‌گردد.

14 دارندگان مدرک معادل کاردانی که ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنها بلامانع است الف – دارندگان مدرک تحصیلی معادل کاردانی (معادل فوق دیپلم) لازم است از شرایط «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه 845 مورخ 92/04/15 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره 2/77633 مورخ 92/05/28 توسط معاونت آموزشی وزارت مذکور به کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده است، برخوردار باشند. بدیهی است آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 مورخ 77/09/03 شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته‌ شده‌اند، در شمول این مصوبه قرار نمی‌گیرند

تبصره: 1-کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال‌های 1377 تا 1381 به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 2/77633 مورخ 92/05/28 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

تبصره: 2-دارندگان مدارک معادل مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدارک معادل سازمان امور استخدامی کشور که فاقد مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده‌اند، به شرط ارائه گواهی قبولی در آزمون جامع دارندگان مدرک معادل مجاز به ثبت‌نام در دوره‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات و مراکز آموزش عالی و پردیس‌ها بوده‌اند.

ب – دارندگان‌ مدرک‌ معادل کاردانی (معادل فوق دیپلم) مشمول ماده 27 آیین‎نامه آموزشی دوره‎های کاردانی و کارشناسی مصوب اسفندماه 1369 شورای عالی برنامه‎ریزی سابق که بر اساس مصوبه جلسه 308 مورخ 74/09/12 شورای عالی مذکور عنوان معادل از دانشنامه آنان حذف شده است، می‎توانند در این آزمون متقاضی رشته‎های کارشناسی ناپیوسته گروه آموزشی غیرپزشکی شوند.

ج – بر اساس مصوبه جلسه پنجاه و یک مورخ 92/03/25 شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، دارندگان مدرک معادل یا گواهی اتمام دوره مقطع کاردانی رشته‌های گروه پزشکی شاغل (اعم از مراکز دولتی یا خصوصی) به‌صورت رسمی، پیمانی یا قراردادی که حداقل پنج سال سابقه کار مرتبط با مدرک کاردانی داشته باشند، می‌توانند در آزمون کارشناسی ناپیوسته رشته‌های آموزشی پزشکی، شرکت نمایند. ضمناً این دسته ازداوطلبان در صورت قبولی لازم است گواهی اشتغال به کار و همچنین گواهی پنج سال سابقه کار مرتبط با مدرک کاردانی مورد تأیید محل خدمت را در زمان ثبت‌نام به آموزش دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

*  مصوبه جلسه پنجاه و یک مورخ 92/03/25 شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی شامل افرادی است که قبل از سال تحصیلی 77-1376 وارد دانشگاه شده‌اند و مطابق مفاد آیین‌نامه‌های آموزشی وقت، مدرک معادل دریافت نموده‌اند.

د – طبق مفاد مندرج در مصوبات جلسه 221 مورخ 90/01/23 و 771 مورخ 94/08/26 شورای عالی انقلاب فرهنگی (شماره ابلاغی 94/14444/دش مورخ 94/09/15)، فرهنگیان دارای مدرک معادل ضمن خدمت سال1391 و قبل از آن می‌توانند در آزمون مقطع تحصیلی بالاتر شرکت نموده و در صورت قبولی با رعایت آیین‌نامه شرکت دارندگان مدرک معادل و غیر رسمی در آزمون‌های مقاطع بالاتر مصوبه جلسه 845 مورخ 92/04/15 شورای گسترش آموزش عالی (شماره ابلاغی 2/77633 مورخ 92/05/28) ادامه تحصیل نمایند.

تبصره – براساس بند 5 مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، گذراندن 20 درصد از واحدهای دوره کاردانی به تشخیص دانشگاه محل قبولی بصورت جبرانی الزامی می‌باشد.

15 دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته که ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان بلامانع است. با توجه به مصوبه چهل و پنجمین جلسه مورخ 89/12/07 شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته در صورت دارا بودن مدرک کاردانی مرتبط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته این آزمون، با رعایت شرایط زیر می‌توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی از طریق قبولی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، تحصیل نمایند.

1- گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته مشمول طرح.

2- دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه‌های اجرایی.

3- عدم استفاده از سهمیه مناطق محروم یا سهمیه بومی و نداشتن تعهدات مربوط به سهمیه‌های مذکور.

4- نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.


16
ارائه فرم انصراف قطعی از تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1397 (آزمون سال قبل) پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1397 در صورت ثبت‌نام و شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه (دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم «شبانه»، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش شده‌اند. ثبت‌نام و ادامه تحصیل این قبیل از پذیرفته‌شدگان در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال1398 در صورتی بلامانع می‌باشد که اولاً واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون (خصوصاً مقررات وظیفه عمومی برای برادران) باشند و ثانیاً حداکثر تا تاریخ 98/02/31 نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نموده و فرم انصراف قطعی از تحصیل در رشته‌ تحصیلی دوره روزانه در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1397 را ارائه نمایند. بدیهی است در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا تاریخ تعیین شده، این‌دسته از داوطلبان متخلف محسوب شده و اگر حدنصاب قبولی ‌آزمون را نیز کسب نمایند، مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته قبولی جدید خود نمی‌باشند.

تبصره: پذیرفته‌شدگان مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی، دوره‎های نوبت دوم (شبانه) و الکترونیکی (مجازی) کلیه دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون پذیرش دانشجو از دوره کاردانی به دوره کارشناسی ناپیوسته سال 1397، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران) مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون بوده‌اند.

 

ج – معرفی‌‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت پذیرش رشته تحصیلی نیمه‌متمرکز کارشناسی ناپیوسته فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی:

آن‌‌دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ فهرست‌ اسامی‌ آنان‌ جزو معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ پذیرش رشته‌ تحصیلی نیمه‌متمرکز کارشناسی ناپیوسته فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی (کد رشته‌محل‌های 1196 تا 1235 مربوط به کد رشته امتحانی 114 گروه آموزشی پزشکی) در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اعلام شده است، لازم است برای آگاهی از زمان و مکان برگزاری مصاحبه، به اطلاعیه سازمان سنجش که در روز دوشنبه مورخ 98/07/01 در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  درج خواهد شد، مراجعه نمایند.

د- تذکرات‌ مهم:

1- پذیرفته‌شدگان با سهمیه رزمندگان و یا  ایثارگران (ایثارگران 5 درصد وایثارگران 25درصد) در زمان ثبت‌نام نیاز به ارائه گواهی و یا مدرکی در رابطه با تائید سهمیه ثبت‌نامی خویش ندارند و ملاک عمل برای ثبت‌نام از آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل و یا لیست ارسالی به دانشگاه می‌باشد. بدیهی است در صورت عدم تائید موضوع سهمیه این دسته از داوطلبان از سوی ارگان‌های ذیربط مراتب از سوی این سازمان به موسسه محل قبولی آنان اعلام خواهد شد.

2- پذیرفته‌شدگان‌ دوره‌های‌ روزانه‌ و نوبت دوم (شبانه‌) هر یک‌ از رشته‌های‌ تحصیلی‌ این آزمون در صورتی‌ که‌ در ردیف‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی‌ آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1398(متعاقباً اعلام می‌گردد) نیز قرار گیرند، میتوانند از دو رشته‌ قبولی‌ اعلام‌ شده‌ یکی‌ را به دلخواه‌ انتخاب‌ و براساس‌ ضوابط مربوط در آن‌ رشته‌ ثبت‌‌نام‌ نموده و به ‌تحصیل‌ ادامه دهند. بدیهی‌ است‌ در این‌‌صورت‌ قبولی‌ آنان‌ در رشته‌ دیگر باطل خواهد شد.

3- کلیه‌ پذیرفته‌شدگان‌ ملزم‌ می‌باشند در تاریخ های ‌تعیین ‌شده ‌برای ثبت‌نام ‌به‌ مؤسسه آموزش‌ عالی‌ مربوط مراجعه ‌نمایند. بدیهی‌ است‌ عدم ‌ثبت‌نام ‌در تاریخ های ‌مقرر به ‌‌منزله ‌انصراف‌ از تحصیل در رشته قبولی تلقی شده و قبولی‌ این قبیل پذیرفته‌شدگان لغو خواهد شد.

4- پذیرفته‌شدگانی که اسامی آنان همزمان به عنوان پذیرفته نهایی در دو کدرشته‌محل (یکی کد رشته‌محل‌های مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه فرهنگیان و دیگری کدرشته‌محل‌های وابسته به واحدها یا مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی) اعلام شده باشد، لازم است منحصراً در یکی از کدرشته محل‌های قبولی ثبت‌نام نمایند.

بدیهی است که چنانچه این‌دسته از پذیرفته‌شدگان در هر دو کد رشته‌محل ثبت‌نام نموده و مشغول به تحصیل شوند، به‌عنوان متخلف شناخته شده و با آنها طبق ضوابط مربوط رفتار خواهد شد.

– داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط و ضوابط، نشانی و تلفن دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته که هم‌اکنون در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قابل دسترسی می‌باشد، مراجعه نمایند.

ضمناً برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته‌محل‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم می‌گردد. این کارنامه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در تاریخ 98/06/17 در دسترس خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تلفن 77943704 تماس حاصل نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا